Kontakt

Foreningens adresse og formand:

Formand

Erling Frederiksen
Landevejen 26 4532 Gislinge
Tlf. 28 21 29 89
Mail: erling.frederiksen@gmail.com

Værkstedsadresse og bestyrer:
Peter Møller
Ærtebjergvej 2, Atterup,
4571 Grevinge
Tlf. 20 78 80 77

Webmaster:
Susan Fast- ©
Email: sf@sfast.dk

Om foreningen


Foreningen Æbleværkstedet Nonnetit blev dannet ved en stiftende generalforsaling d. 10. februar 2010.
Forud for dette var gået et stykke udviklingsarbejde, som var opstartet med initiativ og idé fra Peter Løn Sørensen.

Du kan læse mere om idéen og baggrunden i projektbeskrivelsen her:
> Projektbeskrivelse (PDF)

Foreningens vedtægter finder du her: > Vedtægter (PDF)

Foreningens > plakat - Foreningens folder: > del 1 og del 2 (PDF)

Referat for generalforsamlingen 2017

Årsregnskab for 2016

Bestyrelsens beretning


Bestyrelsen:

Formand

Erling Frederiksen
Landevejen 26
4532 Gislinge
Tlf. 28 21 29 89
Mail: erling.frederiksen@gmail.com

Næstformand

Jens Norbert Petersen
Gyvelvej 30
4540 Fårevejle
Tlf. 61 27 14 95
Mail: jens@norbert.dk

Kasserer

Astrid Jensen
Ærtebjergvej 25, Atterup
4571 Grevinge
Tlf. 20 43 09 01
Mail: assi@jensen.mail.dk

Sekretær

Marianne Halberg
Høvevej 38
4540 Fårevejle
Tlf. 29 70 41 02
Mail: mhalberg@mail.dk

Merete Bing
Egebjergvej 323, Atterup
4571 Grevinge
Tlf. 29 42 52 78
Mail: merete.bing@gmail.com

Suppleanter

Jens Wolter
Under Himlen 4, Egebjergvej
4500 Nykøbing Sj.
Mail: jenswolter62@yahoo.dk

Kitter Malling
Kolåsvej 1, Vindekilde
4540 Fårevejle
Mail: malling@kitter.dk

Lisbeth Kaspersen
Engelstrupvej 13
4571 Grevinge
Mail: lisbeth.kaspersen@gmail.com

Eva Blöcker
Skovvej 8 Gelstrup
4500 Nykøbing Sj.
Mail: eva. bloecher@gmail.com

Stine Maarbjerg
Odstrupvej 15, Odstrup
4571 Grevinge
Mail: stinemaarbjerg@hotmail.com

 


Arbejdsgrupper

1. Indretningsgruppe:
    Fmd.: Peter Møller

2. Aktivitetsgruppe
    Fmd.: Rie Boberg

3. Trægruppe
    Fmd.: Eva Christensen

4. Stigruppe
    Fmd.: Peter Løn

3. Mostergruppe
    Fmd.: Astrid Jensen.



Bliv medlem! 

Medlemsform:
Enkeltmedlemskab: 100 kr.
Gruppe: 200kr.
Familie: 150 kr.
Støttemedlemskab: 50 kr.
Børn under 25 år: 50 kr.

Indbetaling:

Merkur Bank
kontonr. 8401 1135203

eller inbetalingskort:
+73<  +81387125

Husk at oplyse navn, adresse, email og medlemsform.